Witamy na stronie miłośników świdwińskiego lotniska!

ILA 2016

W dniach 1-4 czerwca 2016 roku odbyły się najstarsze i jedne z największych na świecie targi lotnicze. Była to świetna okazja dla pasjonatów lotnictwa i aeronautyki, którzy mogli obejrzeć prezentowane statki powietrzne oraz zapierające dech w piersiach pokazy lotnicze.
Oczywiście byliśmy tam obecni. Nasze stowarzyszenie w Berlinie reprezentowali koledzy Piotr Ćwiertnia i Dariusz Znamirowski. Targi poza możliwością nawiązania nowych kontaktów, dały im możliwość spotkania się z pilotami i mechanikami reprezentującymi 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina.

Wycieczka z ZSP Tychowo

W dniu 1 czerwca gościliśmy na lotnisku w Świdwinie uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie. Była to kolejna okazja do miłego spędzenia czasu i pokazania młodzieży dnia z życia lotniska.
Wycieczka zaczęła się w Sali Tradycji, gdzie uczniowie mogli poznać dowódcę 21 BLT płk.dypl. pil. Karola Jędraszczyka, który z chęcią odpowiadał na pytania i opowiadał o swojej przygodzie z lotnictwem.
Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uczniowie udali się na lotnisko, aby obserwować starty i lądowania samolotów. Ze strony stowarzyszenia składamy podziękowania dla Kolegi Piotra Ćwiertni za organizację wycieczki.

Piknik Lotniczy Świdwin 2016

PLAN POKAZÓW NA PIKNIK LOTNICZY W DNIU 25.06.2016r.

do 09.30 PRZYLOTY CYWILNYCH I WOJSKOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH
09.40 – 09.50 – POKAZ W POWIETRZU MOTOLOTNI
10.00 - UROCZYSTA ZBIÓRKA BAZY
10.30 – WYSTĘP ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ
11.00 – 11.15 – SKOKI SPADOCHRONOWE
11.30 – 11.40 – POKAZ DRONÓW W POWIETRZU
11.50 – 12.05 – POKAZ DYNAMICZNY F-16
12.10 – 12.30 – POKAZ DYNAMICZNY PARY SU-22
13.05 – 13.20 – POKAZ DYNAMICZNY MiG-29
13.25 – 13.35 – POKAZ GASZENIA PRZEZ PARĘ SAMOLOTÓW DROMADER
13.40 – 13.50 – POKAZ W POWIETRZU WIATRAKOWCA / DRONY
14.00 – 14.15 – POKAZ DYNAMICZNY PARY SU-22
14.30 – 14.45 – POKAZ DYNAMICZNY MiG-29
14.45 – 15.05 – POKAZ W POWIETRZU WIATRAKOWCA / DRONY
15.05 – 15.15 – POKAZ DYNAMICZNY F-16 I POWRÓT DO EPKS
15.15 – 15.30 – POKAZ GASZENIA PRZEZ SAMOLOT DROMADER
15.30 – 15.50 – SKOKI SPADOCHRONOWE
16.00 – 16.20 – ODLOT STATKÓW POWIETRZNYCH TYPU ULM
16.20 – ODLOTY POZOSTAŁYCH STATKÓW POWIETRZNYCH

Piknik w Zegrzu Pomorskom

21.05.2016 odbył się kolejny Piknik Lotniczy w Zegrzu Pomorskim. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć naszego Stowarzyszenia. Nasi członkowie przyjechali z wycieczką aby podziwiać podniebne pokazy. Mogliśmy oglądać wiele pokazów w powietrzu jak i samoloty na wystawie statycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle przelot Su-22 z 21 BLT. Na pikniku zobaczyć można było wielu wystawców, między innymi stoisko 21 BLT, naszego Stowarzyszenia jaki stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Tychowa, gdzie można było zobaczyć pokazy sztuk walki.
Dużym plusem pikniku była pogoda, która dopisała w tym dniu i sprzyjała koleżeńskim spotkaniom i pogawędkom w gronie naszych członków. Teraz z niecierpliwością czekamy na piknik w Świdwinie

Piknik Lotniczy Zegrze

Walne Zebranie

W dniu 23.04.2016 roku o godzinie 12.00. W Klubie 1 SLT w Świdwinie odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin. Na zebraniu poruszane były żywotne dla stowarzyszenia sprawy, podsumowano dotychczasowe działania, jak również określono plan pracy na przyszłość. Nasze zebranie zaszczycił swoją obecnością Dowódca 21 BLT płk. pil. dypl. Karol Jędraszczyk.
W swoim wystąpieniu podziękował za dotychczasową współpracę, i zadeklarował swoje wsparcie na przyszłość

Miłym akcentem naszego zebrania było przyjęcie trzech nowych członków, których serdecznie witamy.
W nasze szeregi wstąpili:

pani Joanna Jędraszczyk
pani Anna Żmirska
pan Wiesław Gasek

W imieniu Zarządu dziękujemy za niezawodne przybycie !

Dziękujemy za pomoc

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Zakończyliśmy akcję ,,Pomoc dla Jacka Matysiaka,, ,dotkniętego chorobą, która uniemożliwiła jemu, wykonywanie zawodu pilota wojskowego i normalne funkcjonowanie.
Jak co roku ,Pan Bogusław Zych, również pilot wojskowy, dostarczył nam za przysłowiową złotówkę Terminarze Lotnicze w celu ich sprzedaży, a uzyskane pieniądze przekazane zostały koledze Jackowi Matysiakowi.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogusławowi Zychowi za ten ludzki gest i jesteśmy przekonani, że w przyszłości nasza wspólna akcja będzie kontynuowana!

Dziękujemy w tym miejscu kolegom Ćwiertni Krzysztofowi, Leszczyńskiemu Krzysztofowi, Robertowi Romatowskiemu, Skocznemu Ryszardowi i Znamirowskiemu Dariuszowi za pomoc w ich rozprowadzaniu.
Dziękujemy również tym wszystkim, którzy nabyli nasze terminarze lotnicze, stając sie tym samym darczyńcami w naszej akcji i liczymy na nich w przyszłym roku!

Serdeczne pozdrawiam
Ćwiertnia Piotr

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

Okólnik Nr 1/2016

Zarząd Stowarzyszenia informuje o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin w dniu 23.04.2016 roku o godzinie 12.00. W Klubie 1 SLT w Świdwinie
Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie

Spokojnych Świąt

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.
Życzy wszystkim Członkom, Dowództwu, Kolegom i Sympatykom Stowarzyszenia

Spotkanie Noworoczne

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 26 lutego 2016 roku o godzinie 17 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Gagarina 6.

Wesołych Świąt