Witamy na stronie miłośników świdwińskiego lotniska!

10 - Lecie Stowarzyszenia

10-lecie Stowarzyszenia !

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie z okazji 10-lecia naszego Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniach 24-25.05.2019 roku

24 maja 2019 roku - uroczyste spotkanie w Klubie Garnizonowym 1 SLT o godzinie 17.00

25 maja 2019 roku - wyjazd do Zegrza Pomorskiego na wspólne ognisko i loty widokowe dla wszystkich obecnych.

Wyjazd nastąpi o godz. 9.00 . Autokar zatrzyma się w celu zabrania gości pod Klubem Garnizonowym i Parkiem Wodnym Relax. W Zegrzu Pomorskim zapewniony będzie drobny poczęstunek przy ognisku i grillu, kawa herbata. W miarę możliwości prosimy o przygotowanie sobie koszyczków piknikowych.
Ze względu, że nie będziemy mogli dotrzeć z tymi wiadomościami do wszystkich naszych członków prosimy o powiadomienie "pocztą pantoflową" innych znajomych ze stowarzyszenia, aby jak najwięcej Koleżanek i Kolegów dowiedziało się o planowanych imprezach.

Nowe władze Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia informuje, że podczas Walnego Zgromadzenia Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin które odbyło się w dniu 25.04.2019 roku wybrane zostały następujące osoby, które weszły w skład zarządu:

1) Mariusz Lipiński - Prezes Stowarzyszenia
2) Anna Wójcik - Skarbnik Stowarzyszenia
3) Robert Romatowski - Członek Komisji rewizyjnej

Nowo wybranym osobom składamy serdeczne gratulacje i życzymy wiele pomyślności !

Walne Zebranie Wyborcze

Okólnik Nr 1/2019

Zarząd Stowarzyszenia informuje o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin w dniu 25.04.2019 roku o godzinie 17.00. W Klubie 1 SLT w Świdwinie.
Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie.
Tematem zebrania będzie między innymi:
1) Wybór nowego Prezesa Stowarzyszenia
2) Wybór nowego Skarbnika Stowarzyszenia
3) Wybór nowego członka Komisji rewizyjnej

Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz drogi Kolega Zbigniew Stanio. Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Zbigniewa składamy całej Rodzinie, jak i wszystkim bliskim.

Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz drogi Kolega Jan Michałek. Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Jana składamy całej Rodzinie, jak i wszystkim bliskim.

Przyjaciele

Jan Michałek urodził się 8 sierpnia 1933 roku na Lubelszczyźnie. Tam przeżył dzieciństwo i młodzieńcze lata. W wieku 19 lat w 1952 roku powołany został do służby wojskowej. Kończy Oficerską Szkołę TSWL w Zamościu. Po promocji 1955 r. jako podporucznik W.P. otrzymuje przydział do 40 pułku plm w Świdwinie, jako technik samolotu. Przez 13 lat służby, w 40 plm na różnych stanowiskach technicznych, bezpośrednio lub pośrednio czuwał nad bezpieczeństwem eksploatowanych samolotów bojowych, będących na wyposażeniu pułku: początkowo wszystkich wersji limów, później naddźwiękowych mig-21. To właśnie w tym okresie z grupą techniczną przez długie tygodnie w Modlinie przygotowywał je do defilady lotniczej „tysiąclecia” nad Warszawą. W latach 1974-1980 pełnił służbę, jako z-ca kierownika 47 PWL. W tym okresie weszły na wyposażenie jednostek nowe samoloty S-22, które wymagały przeszkolenia i zmagania się z nowymi nieznanymi problemami.
W latach 1980-1986 służył na różnych stanowiskach inżynieryjno technicznych w Sztabie 3 Dywizji 1 mb.
W 1986 roku do końca służby wojskowej był kierownikiem 47 PWL. Śp. Jan udzielał się społecznie: między innymi montował Migi-19 jako pomniki przed dworcem kolejowym w Świdwinie i Łobzie.
Za pełnioną wzorowo służbę wojskową, był wielokrotnie nagradzany i odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,Złotym Krzyżem Zasługi,oraz wieloma medalami resortowymi.
Do rezerwy przeniesiony został po 39 latach służby w dn. 27.12.1991 r.

Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła nasza Droga Koleżanka Grażyna Siwiec. Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Grażyny składamy mężowi jak i całej Rodzinie.

Przyjaciele

PRZEKAZANIE OBOWIĄZKÓW DOWÓDCY 1.SLT .

W dniu 01.02.2019r. na placu apelowym 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyło się uroczyste przekazanie Obowiązków Dowódcy 1.SLT.

Gen. bryg. pil. Ireneusz STARZYŃSKI w obecności Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława MIKI dokonał symbolicznego przekazania sztandaru 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego nowemu Dowódcy płk. dr. inż. pil. Maciejowi TRELCE.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze kariery zawodowej.

Zbiórka

Zbiórka pieniędzy dla rodziny por. pil. Krzysztofa Sobańskiego z 22. blt

Zbiórka pieniędzy organizowana jest przez Oddział Warszawsko-Mazowiecki Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP dla rodziny por. pil. Krzysztofa Sobańskiego z 22. BLT z Malborka, który zginął w katastrofie lotniczej samolotu MiG-29, 6 lipca 2018 r. w okolicach Pasłęka. Zebraliśmy około 8 tys. zł i zbieramy nadal, bo pieniądze te zostaną wręczone rodzinie ś.p. kpt. pil. Krzysztofa Sobańskiego w pierwszą rocznicę katastrofy.
Jeżeli ktoś chce wpłacić pieniądze może wpłacić na konto nr:
41 2030 0045 1110 0000 0211 0960 z dopiskiem "Wsparcie Rodziny Lotniczej" .
Adres: OW-MSSLWRP, ul. Żwirki i Wigury 1c, 00-909 Warszawa.

Wesołych Świąt !

Zdrowych, pogodnych i pełnych radości
świąt Bożego Narodzenia
a także wielu wspaniałych chwil
spędzonych w gronie najbliższych
życzy wszystkim członkom Stowarzyszenia, Dowództwu 21 BLT, 1 SLT, oraz naszym sympatykom

Serdeczne gratulacje!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia, wszystkich Koleżanek i Kolegów serdecznie gratulujemy płk pil. Ireneuszowi Starzyńskiemu nominacji na stopień generała brygady.
Dużo pomyślności w życiu zawodowym, osobistym oraz spełnienia wszystkich marzeń. Dużo pomyślności i zadowolenia na nowej drodze zawodowej, oraz satysfakcji z pełnionej służby.