WALNE ZEBRANIE STOWARZYSZENIA

Zarząd Stowarzyszenia zawiadamia o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin na dzień 07.10.2021 roku godz 17.30. w Klubie 1 SLT w Świdwinie.
Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie.
Tematem zebrania będzie między innymi: Wybór nowego Sekretarza Stowarzyszenia

ODSŁONIECIE MURALU

W dniu 02.09.2021r. na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie odbyło się uroczyste odsłonięcie Muralu pt: „Nasz patron Stec”.
W uroczystości udział wzięli żołnierze i pracownicy RON 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Lotniska Wojskowego Świdwin wraz z Prezesem stowarzyszenia płk. rez. Mariuszem LIPIŃSKIM, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, a także przedstawiciele szkół podstawowych i średnich wraz z uczniami.
Mural powstał dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej o które ubiegało się Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin, przystępując do konkursu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych pod hasłem "MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Przedsięwzięcie to ma na celu podkreślenie znaczenia dokonań Sił Zbrojnych RP i ciągłości łańcucha żołnierskich pokoleń , a także aktywizowanie środowisk lokalnych do poznawania i kultywowania tradycji i zapomnianych bohaterach walk o niepodległość.

Mural przedstawia postać mjr. pil. Stefana Steca – patrona 21.Bazy Lotnictwa Taktycznego i twórcę biało-czerwonej szachownicy, który znacząco zapisał się w dziejach rozwoju polskiego lotnictwa Sił Zbrojnych RP.
Warto w tym miejscu podkreślić, że rok 2021 nawiązuje do 100 rocznicy – śmierci Patrona 21 BLT, przypadającej na dzień 11.05.2021, a także do ustanowionej na podstawie Decyzji nr 143/MON Ministra Obrony Narodowej 2-ej rocznicy nadania 21.BLT imienia mjr pil. Stefana Steca.

WITAMY PO PRZERWIE TECHNICZNEJ

Ponownie witamy wszystkich sympatyków świdwińskiego lotniska na naszej stronie po długiej przerwie, spowodowanej poważnymi problemami technicznymi - na które nie mieliśmy wpływu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do śledzenia aktualności z bieżącej działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin.

Dofinansowanie z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na projekt pt. „FOTO EKO LOTY”.

Milo nam poinformować, iż Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwinie otrzymało dofinansowanie z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na projekt złożony przez zarząd Stowarzyszenia pt. „FOTO EKO LOTY”.
To projekt skierowany do osób zamieszkałych na terenie Powiatu Świdwińskiego. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwudniowe zajęcia fotograficzne, zakupione zostaną ramki na zdjęcia a także materiały promocyjne - ulotki o ekologii i segregacji oraz kubki. Ponadto zostanie zorganizowana wystawa zdjęć oraz przeprowadzone będą zajęcia dotyczące ekologii i segregacji śmieci. Na spotkaniach uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę na temat materiałów niebezpiecznych i dowiedzą się, w jaki sposób wpływają one na otaczające nas środowisko.

Umowa Nr – 32/C/2021/II na udzielenie Mikrodotacji w ramach programu Społecznik na lata 2019-2021
Termin realizacji projektu – 01.08.2021r. – 29.10.2021r.
Kwota dotacji – 4.000,00zł.
Wkład osobowy – 700,00zł.
Całkowity koszt realizacji projektu – 4.700,00 zł.

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR @PomorzeZachodnie@Program Społecznik @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego


PODZIĘKOWANIA ZA PIKNIK LOTNICZY 2021

Szanowni Państwo,
Piknik Lotniczy – Świdwin 2021 już za nami. Z tej okazji pragniemy podziękować wszystkim sympatykom i entuzjastom lotnictwa za liczne przybycie na teren lotniska, aby razem uczcić Święto 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Przedsięwzięcie było organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin wraz z 21. Bazą Lotnictwa Taktycznego jako element promujący Siły Zbrojne RP.
Gospodarzami uroczystości byli: Dowódca Bazy płk dypl. pil. Bartłomiej Mejka oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin Pan płk rez. Mariusz Lipiński.
Zorganizowany Piknik Lotniczy był wspaniałą okazją do zaprezentowania sprzętu i uzbrojenia będącego na wyposażeniu nie tylko Wojska Polskiego, ale również Straży Pożarnej i Policji. Dziękujemy wszystkim dowódcom delegującym sprzęt i obsługę na wystawy statyczne zaprezentowane na terenie świdwińskiego lotniska.
W tym miejscu pragniemy również podziękować wszystkim wieloletnim przyjaciołom i darczyńcom, którzy swoim wsparciem pomogli w organizacji Pikniku Lotniczego Świdwin 2021, szczególne słowa podziękowania kierujemy do :
AEBI – SCHMIDT POLSKA sp. z o.o.
Aeroklub Koszaliński
AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO Szczecin
CENZIN Sp. z o.o. Warszawa
DAR-BUD” Rąbino
Dyrekcji Lasów Państwowych Szczecin
Dyrekcji Lasów Państwowych Szczecinek
”ELVIT" Warszawa
Elżbiety Kantowicz
Grupy Rekonstrukcyjnej z Trzebiatowa
Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych Warszawa
Klubu Garnizonowy przy 1 SLT
Lockhed Martin Global, INC
mBroker NET Sp. z o.o. Poznań
Nadleśnictwa Drawno
Nadleśnictwa Warcino
Nadleśnictwa Bierzwnik
Nadleśnictwa Świdwin
Northrop Grumman Innovation systems
P.P.H.U „ARPOL” Bydgoszcz
„Polfarmex” S.A. Kutno
Prezydentowi m. Kołobrzeg
„PRYMAS” sp. jawna Bierzwnik
PZU Życie S.A.
„REKMA” sp. z o.o. Brzezie
SERIS KONSALNET
Staroście powiatu Świdwin
Burmistrzowi miasta Świdwin
Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego S.A. Warszawa
Wojskowego Koła Łowieckiego ,,Cyranka”
Wojskowych Zakładów Lotniczych NR 2 S.A. Bydgoszcz
Zakładu Usługowego – Stacja Kontroli Pojazdów Bierzwnik
Podziękowania kierujemy także do Pana Przemysława Majewskiego i Pani Judyty Jasińskiej za muzyczne występy artystyczne, które uatrakcyjniły nasze uroczystości.
ZAPRASZAMY NA PIKNIK LOTNICZY ZA ROK!

Piknik lotniczy


Uroczystości Nadarzyce 2019

Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14.06.2019 roku
zmarł nasz Drogi Kolega Andrzej Szczepaniak. Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Andrzeja składamy mężowi jak i całej Rodzinie.

Zarząd Stowarzyszenia
Koleżanki i Koledzy
Przyjaciele


Piknik Lotniczy Świdwin 2019 !

Piknik Zegrze 2019

Piknik Zegrze 2019

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,387,007 unikalne wizyty