Prośba

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy służyli w świdwińskim garnizonie. Pilotów, przedstawicieli służb inżynieryjno-lotniczych, służb w zabezpieczeniu i ubezpieczeniu lotów, wszystkich związanych służbą na świdwińskim lotnisku oraz sympatyków. Jeśli posiadacie materiały, które pozwolą odtworzyć nam zapomniane epizody z historii naszego garnizonu, wskrzesić pamięć o pracujących tam ludziach, będziemy bardzo wdzięczni za ich udostępnienie.Komisja historyczna, któracuje w ramach naszego Stowarzyszenia będzie starała się na ich podstawie opracować historię lotnictwa w Świdwinie oraz sylwetki osób, które poświęcili swoje lata w służbie lotnictwa.Kontakt w tej sprawie można nawiązać z Kol. Krzysztofem Leszczyńskim pod numerem telefonu 604 192 877.Można też skorzystać z poczty elektronicznej w Zakładce "Kontakt".Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na Wasze wsparcie

Wybrano Władze Stowarzyszenia

Miło nam poinformować, że na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które odbyło się 07.11.2009 roku wybrano Zarząd Stowarzyszenia oraz Komisję Rewizyjną. W ich skład weszli:

1) Prezes Zarządu Stowarzyszenia - Krzysztof Ćwiertnia
2) Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia - Krzysztof Leszczyński
3) Sekretarz - Bogdan Baljon
4) Skarbnik - Izabella Starzyńska
5) Urzędujący Członek Zarządu - Piotr Ćwiertnia

Komisja Rewizyjna

1) Przewodniczący - Łucjan Siwiec
2) Członek - Ryszard Skoczny
3) Członek - Elżbieta Leszczyńska

Walne Zebranie Stowarzyszenia

Informujemy, że w dniu 07.11.2009 roku odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia. Zebranie odbędzie się w Klubie Garnizonowym na osiedlu wojskowym.
Zebranie odbędzie się:
I termin 07.11.2009 r. godzina 11.00
II termin 07.11.2009 r. godzina 11.30

Ze względu na konieczność podjęcia ważnych dla Naszego Stowarzyszenia uchwał prosimy o niezawodne przybycie.

Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane!

Miło nam poinformować, że IX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie w dniu 23.09.2009 r. na posiedzieniu niejawnym postanowił wpisać do Krajowego Rejestru Sądowego nasze Stowarzyszenie. Tym samym zakończyliśmy pierwszy, bardzo ważny etap w życiu naszego Stowarzyszenia. Etap, który zaczął się podczas naszego Zebrania Założycielskiego, w czerwcu tego roku.Chcielibyśmy wszystkim, którzy wnieśli swój udział w powstanie Stowarzyszenia serdecznie podziekować.. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Dowództwa 21 Blot i 40 ELT za  ich wsparcie i przychylność. Z pozdrowieniami Komitet Założycielski.

Spotkanie Członków Stowarzyszenia !!!

Serdecznie zapraszamy członków naszego Stowarzyszenia na spotkanie, które odbędzie się 03.10.2009 roku o godzinie 12.00 na lotnisku w Swidwinie. Nasze spotkanie będzie okazją do porozmawiania o sprawach naszego Stowarzyszenia, wspominków oraz do bliższego poznania się. Na spotkaniu przewidziano ciepły poczęstunek i miłą atmosferę.W trakcie spotkania przewidziana jest również możliwość osobistego poznania trenażera lotu Su-22. Autobus, który dowiezie wszystkich chętnych na miejsce spotkania podstawiony bedzie o godzinie 11.30 na parkingu przy "Biedronce" naprzeciwko basenów.  Blizszych informacji udzielamy pod numerem 602 467 316. Liczymy na Wasze niezawodne przybycie.

Świdwińskie Su-22 na Airshow Radom 2009

W dniu 30.08.2009 samoloty SU-22M4 z 40 ELT brały udział w pokazach AIR SHOW 2009 w Radomiu .
Na pokazach tych byli oczywiście członkowie naszego Stowarzyszenia. Poniżej kilka informacji na temat organizacji i uczestników pokazów.

D-ca zgrupowania w m. Mińsk Mazowiecki– kpt. pil. Radosław Leszczyk – załoga zapasowa nr s-tu 8816
Prowadzący – kpt. pil. Robert Bielecki nr samolotu 3715
kpt. pil. Bartłomiej Mejka nr samolotu 8920
kpt. pil. Dominik Łuczak nr samolotu 9409
por. pil. Artur Słoniowski nr samolotu 8101
por. pil. Daniel Stacharski nr samolotu 3710(załoga zapasowa).

Zabezpieczenie inżynieryjno – lotnicze z 21 Bazy Lotniczej w m. Mińsk Mazowiecki. Zabezpieczenie logistyczne na Air Show 2009 między innymi z 21 Bazy Lotniczej. Załogi 40 elt brały udział w pokazach w Radomiu wspólnie z załogami samolotów F-16 z lotniska Łask, i załogami samolotów Mig – 29 z m Malbork. Start samolotów F-16 z lotniska Łask przelot nad lotnisko Mińsk Mazowiecki i zbiórka z samolotami Mig – 29 i Su-22 M4 przelot w ugrupowaniu „GROT” nad lotnisko Radom.
Fotorelacja z ćwiczeń i przelotu Su-22 40 ELT na Airshow Radom 2009

Ćwiczenia Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej

18.08.2009 r towarzyszyliśmy Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej, która ćwiczyła na jeziorze Bystrzno. Grupa  stacjonuje na lotnisku w Świdwinie.
Grupa ta bierze udział przede wszystkim w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, prowadzonych po zaistnieniu katastrof lotniczych, w przypadku zaginięcia statku powietrznego lub przymusowego lądowania poza lotniskiem macierzystym lub docelowym.
Możliwe jest też użycie śmigłowca podczas klęsk żywiołowych czy sytuacji kryzysowych. Byliśmy pod wrażeniem tego co potrafią ratownicy, wypada jedynie powiedzieć...tak trzymać!
Zapraszamy do fotorelacji w dziale "Galeria".

Zebranie założycielskie stowarzyszenia

W dniu 25 czerwca w Świdwinie odbyło się zebranie założycielskie "Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin". Stowarzyszenie to będzie skupiało miłośników i sympatyków świdwińskiego lotniska.
Wśród założycieli znaleźli się emerytowani piloci, mechanicy, osoby służące w świdwińskiej jednostce jak i sympatycy z województwa zachodniopomorskiego. Ogromne zainteresowanie założeniem stowarzyszenia dobrze rokuje na przyszłość, tym bardziej, że tradycja lotnictwa w naszym regionie jest wciąż żywa.