I rocznica powstania Stowarzyszenia

Z przyjemnością informujemy, ze w dniu 26.06.2010 r. o godzinie 13.00 w Świdwinie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji I rocznicy powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin. Na uroczystość licznie przybyli członkowie naszego Stowarzyszenia, jak i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się Przemówieniem Prezesa Stowarzyszenia, podczas którego podsumowano działalność Stowarzyszenia w minionym roku, jak i była mowa o planach na przyszłość.
Miłym akcentem uroczystości było przyjęcie przez nowych członków.Są to:

Kolega Zbigniew Śluz
Koleżanka Janina Śluz
Koleżanka Elżbieta Skoczna


W szeregi Stowarzyszenia Przyjęci zostali także członkowie honorowi. Są to:

Kolega Ireneusz Starzyński
Kolega Ireneusz Łyczek
Kolega Eugeniusz Pycka


Nowych członków w szeregi Stowarzyszenia wręczając im legitymacje i odznaki przyjęli Prezes Stowarzyszenia, Krzysztof Ćwiertnia i Wiceprezes Stowarzyszenia, Krzysztof Leszczyński
Serdecznie wszystkich witamy!.
W trakcie uroczystości wszyscy członkowie Stowarzyszenia dostali odznaki Stowarzyszenia i pamiątkowe gadżety.
Po części oficjalnej trwały już miłe i serdeczne rozmowy, i snucie planów na przyszłość.
W imieniu Zarządu dziękujemy członkom za przybycie, a Dowódcy 21 BLot w Świdwinie, Koledze Ireneuszowi Starzyńskiemu za pomoc w organizacji uroczystości. Do zobaczenia na kolejnej rocznicy za rok !


>>Więcej zdjęć

Wizyta młodzieży na lotnisku.

W dniu 08.06.2010 r. nasze Stowarzyszenie dzięki uprzejmości 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie zorganizowało wycieczkę dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Świdwińskie lotnisko odwiedziła klasa o profilu wojskowo-obronnym. Wycieczka była dla uczniów wspaniałą okazja do zapoznania się z realiami służby wojskowej, tym bardziej, że wielu z nich prawdopodobnie wybierze karierę żołnierza zawodowego. W planie imprezy była między innymi wizytę w Sali Tradycji, pokaz samolotów Su-22,wizyta na strzelnicy połączona z pokazem sprzętu, możliwość skorzystania z symulatora Su-22, spotkanie z pilotami oraz poczęstunek. Podczas spotkania zostało omówione również podpisanie trójstronnego porozumienia o współpracy między szkołą w Tychowie, Stowarzyszeniem Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin i 21 Bazą Lotniczą.
Ze strony Stowarzyszenia merytorycznym przygotowaniem wycieczki zajmowali się Koledzy Piotr Ćwiertnia i Bogdan Baljon, którym serdecznie dziękujemy za duży wkład pracy w jej przygotowanie. Serdeczne podziękowania kierujemy też do Dowództwa Bazy oraz pana majora Jerzego Krauczunasa.
Wkrótce na stronie zdjęcia z tej wycieczki.

Przyjęcie nowych członków.

Miło nam poinformować, że zgodnie z Uchwałą Zarządu nr 3/2010 z dnia 01.04.2010 r. wstąpili w nasze szeregi:

1) Grażyna Siwiec
2) Mirosław Mazur
3) Stanisław Marchelewski
4) Elżbieta Marchelewska
5) Zygmunt Łomnicki

Witamy serdecznie!

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Wszystkim członkom Stowarzyszenia, kolegom z lotniska w Świdwinie, w tym dowództwu 21 BLot, 40 ELT, 7 ELT, grupie GPR oraz wszystkim naszym przyjaciołom, Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

Życzy Zarząd Stowarzyszenia

Uroczyste podpisanie porozumienia.

W dniu 01 marca 2010 roku w sali tradycji jednostek garnizonu Świdwin nasze Stowarzyszenie uroczyście podpisło porozumienie o współpracy pomiędzy 21. Bazą Lotniczą, a Stowarzyszeniem Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin. W imieniu 21. BLot porozumienie podpisał dowódca płk dypl.pil. Ireneusz Starzyński, zaś w imieniu Stowarzyszenia podpis złożył prezes Pan Krzysztof Ćwiertnia. W uroczystości podpisania uczestniczyło dowództwo 21. BLot, zarząd oraz członkowie stowarzyszenia.
Przedmiotem porozumienia jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji oraz historycznego dorobku Wojska Polskiego, szczególnie lotniska wojskowego Świdwin, w tym upowszechnianie dorobku polskiej myśli lotniczej, organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze patriotycznym i rocznicowym, w tym uroczystości związanych z upamiętnianiem bohaterskich walk lotników oraz świąt jednostek wojskowych garnizonu Świdwin, a także popularyzacja i upowszechnienie ich dorobku.
Podpisanie porozumienia połączone było z obejrzeniem wystawy fotograficznej „DOL-2003” oraz pokazem filmu „Drogowy Odcinek lotniskowy - Kliniska VI 2000” autorstwa chor.sztab. Roberta Skowrona.
Po wyjściu z sali tradycji dowódca bazy zaprosił członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości na rozmowy przy kawie dotyczące wspólnych planów i zamierzeń na przyszłe lata.
W imieniu Zarządu, oraz członków naszego towarzyszenia serdecznie dziękujemy dowódcy 21 BLot płk dypl.pil. Ireneuszowi Starzyńskiemu za jego osobisty wkład i zaangażowanie w pracach nad porozumieniem. Podziękowania składamy również wszystkim osobom i sympatykom, bez których podpisanie tego porozumienia byłoby niemożliwe
Jest to kolejny, bardzo ważny krok na drodze rozwoju naszego stowarzyszenia, Wiedząc o takim wsparciu ze strony 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość !

Witajcie !

Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia nr 1/2010 z dnia 20.01.2010 r. oraz 2/2010 z dnia 21.01.2010 r. w szeregi członków Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin zostali przyjęci nowi członkowie. Są to:

Kol. Józef Olesiejuk
Kol. Stefania Olesiejuk
Kol. Emil Plak
Kol. Jan Kutyła
Kol. Cezary Wyrzykowski

Serdecznie witamy!.

Witamy nowych Kolegów !

Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia nr 2/2009 z dnia 08.12.2009 r. w szeregi członków Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin zostali przyjęci nowi Koledzy. Są to:

Kol. Jan Michałek
Kol. Zbigniew Stanio
Kol. Zbigniew Fijołek

Serdecznie witamy!.

Witamy w naszych szeregach !

Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia nr 1.2009 z dnia 20.11.2009 r. w szeregi członków Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin przyjęty został Pan Waldemar Popioł. Serdecznie witamy!.

Prośba

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy służyli w świdwińskim garnizonie. Pilotów, przedstawicieli służb inżynieryjno-lotniczych, służb w zabezpieczeniu i ubezpieczeniu lotów, wszystkich związanych służbą na świdwińskim lotnisku oraz sympatyków. Jeśli posiadacie materiały, które pozwolą odtworzyć nam zapomniane epizody z historii naszego garnizonu, wskrzesić pamięć o pracujących tam ludziach, będziemy bardzo wdzięczni za ich udostępnienie.Komisja historyczna, któracuje w ramach naszego Stowarzyszenia będzie starała się na ich podstawie opracować historię lotnictwa w Świdwinie oraz sylwetki osób, które poświęcili swoje lata w służbie lotnictwa.Kontakt w tej sprawie można nawiązać z Kol. Krzysztofem Leszczyńskim pod numerem telefonu 604 192 877.Można też skorzystać z poczty elektronicznej w Zakładce "Kontakt".Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na Wasze wsparcie

Wybrano Władze Stowarzyszenia

Miło nam poinformować, że na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które odbyło się 07.11.2009 roku wybrano Zarząd Stowarzyszenia oraz Komisję Rewizyjną. W ich skład weszli:

Zarząd Stowarzyszenia

1) Prezes Zarządu Stowarzyszenia - Krzysztof Ćwiertnia
2) Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia - Krzysztof Leszczyński
3) Sekretarz - Bogdan Baljon
4) Skarbnik - Izabella Starzyńska
5) Urzędujący Członek Zarządu - Piotr Ćwiertnia

Komisja Rewizyjna

1) Przewodniczący - Łucjan Siwiec
2) Członek - Ryszard Skoczny
3) Członek - Elżbieta Leszczyńska

Walne Zebranie Stowarzyszenia

Informujemy, że w dniu 07.11.2009 roku odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia. Zebranie odbędzie się w Klubie Garnizonowym na osiedlu wojskowym.
Zebranie odbędzie się:
I termin 07.11.2009 r. godzina 11.00
II termin 07.11.2009 r. godzina 11.30

Ze względu na konieczność podjęcia ważnych dla Naszego Stowarzyszenia uchwał prosimy o niezawodne przybycie.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,088,946 Unikalnych wizyt