Wesołych Świąt !

Walne Zebranie Wyborcze Zmiana Terminu !

Uwaga Zmiana terminu zebrania!

Okólnik Nr 1/2017

Zarząd Stowarzyszenia informuje o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin w dniu 18.12.2017 roku o godzinie 17.00. W Klubie 1 SLT w Świdwinie.
Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie. Głównym punktem naszego zebrania będzie wybór nowych władz Stowarzyszenia

Święto Lotnictwa

W dniu 30.08.2017r. na Placu Lotników odbyły się uroczyste obchody Święta Lotnictwa. Dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Ireneusz STARZYŃSKI przywitał zaproszonych gości oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Po Apelu Poległych i salwie honorowej odegrany został marsz lotników. Delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia składamy wszystkim życzenia sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Co sie działo na pikniku !

Festyn Lotniczy Zegrze Pomorskie

Piknik Lotniczy Świdwin 2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych

Spotkanie noworoczne !

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 24 marca 2017 roku o godzinie 18 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Gagarina 6.
Jednocześnie informujemy, że dla chętnych zapewniamy transport do Klubu Garnizonowego. Autobus zabierze chętnych spod Parku Wodnego Relax o godzinie 17.45.

Zmiana Dowódcy

11.01.2016 roku na świdwińskim lotnisku odbyła się uroczystość objęcia dowodzenia 1 Skrzydłem Lotnictwa Taktycznego przez płk dypl. pil. Ireneusza Starzyńskiego.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia, wszystkich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia, życzymy nowemu Dowódcy wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej, satysfakcji i wytrwałości w dążeniu do celu.

Wizyta w Świdwinie

W dniu 14 grudnia na zaproszenie naszego Stowarzyszenia i Dowództwa 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, gościł u nas pan Jurgen Roske, były dowódca 77 Eskadry Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego ,,BLUCHER,, z Laage w niemczech, pilot Su-22 .
W 1988 roku , wtedy jeszcze 40 Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego , uczestniczył we wspólnych ćwiczeniach w Laage, a 77 ELMB w Świdwinie-prowadzącym ćwiczenia w Laage był właśnie oberst pilot Jurgen Roske.
Pierwszym punktem pobytu w 21 BLT ,było spotkanie w dowództwie, gdzie przyjęli naszą grupkę w osobach pana Jurgena Roske, prezesa naszego stowarzyszenia Krzysztofa Ćwiertnię, v-ce prezesa Krzysztofa Leszczyńskiego i moją osobę, pełniący rolę gospodarzy- płk.pil. Ireneusz Starzyński i płk.mgr Mariusz Lipiński. Po drobnym poczęstunku płk. Lipiński obdarował naszego gościa różnymi upominkami , co wywołało u niego niemałe wzruszenie i radość.
Również doskonałym gospodarzem był pan mjr Roman Brylski, który na swoim gospodarstwie, jakim jest hangar techniczny zapoznał naszego gościa z zakresem modernizacji SU 22, a że mjr.Brylski zna język niemiecki więc trwało to dosyć długo. Największym jednak przeżyciem dla naszego gościa , był pobyt na ,,stojance,, gdzie do oblotu szykował się SU 22 i mógł uścisnąć rękę pilotowi oraz obecnym tam technikom.
Potem jeszcze długo dyskutowaliśmy przy kawce w pokoju mjr. Brylskiego o lotnictwie z przeszłości i teraźniejszości. W tym miejscu należy podkreślić ,że kol. Krzysztof Leszczyński i Teofil Bednarz- obecni na tym spotkaniu , byli uczestnikami ćwiczeń w Lange, w 1988 roku.
Potem byliśmy jeszcze w nowym hangarze i obejrzeliśmy SU-22
,, Szparka,, numer burtowy 308, na którym latał też kol. Leszczyński.
Na zakończenie tego bardzo miłego dnia , na zaproszenie dowództwa udaliśmy się na stołówkę, gdzie zostaliśmy poczęstowani przez przemiłą obsługę smacznym obiadem.
Mamy nadzieję ,że takich dni w życiu naszego Stowarzyszenia będzie więcej!
Na koniec Drogie Koleżanki i Koledzy, pozwolę sobie przytoczyć wypowiedziane przez naszego gościa słowa:
,,dzisiejszy spędzony tutaj dzień zapamiętam na zawsze,,

Z lotniczym pozdrowieniem kol. Piotr Ćwiertnia

Wesołych Świąt

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku, wszystkim członkom stowarzyszenia, Dowództwu i naszym sympatykom
życzy Zarząd Stowarzyszenia