Festyn Lotniczy Zegrze Pomorskie

Piknik Lotniczy Świdwin 2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych

Wszystkim członkom Stowarzyszenia, Kolegom z lotniska w Świdwinie, w tym Dowództwu oraz wszystkim naszym Przyjaciołom, Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

Życzy Zarząd Stowarzyszenia

Spotkanie noworoczne !

SPOTKANIE NOWOROCZNE !

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 24 marca 2017 roku o godzinie 18 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Gagarina 6.
Jednocześnie informujemy, że dla chętnych zapewniamy transport do Klubu Garnizonowego. Autobus zabierze chętnych spod Parku Wodnego Relax o godzinie 17.45.


Serdecznie zapraszamy!

Zmiana Dowódcy11.01.2016 roku na świdwińskim lotnisku odbyła się uroczystość objęcia dowodzenia 1 Skrzydłem Lotnictwa Taktycznego przez płk dypl. pil. Ireneusza Starzyńskiego.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia, wszystkich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia, życzymy nowemu Dowódcy wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej, satysfakcji i wytrwałości w dążeniu do celu.Wizyta w ŚwidwinieW dniu 14 grudnia na zaproszenie naszego Stowarzyszenia i Dowództwa 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, gościł u nas pan Jurgen Roske, były dowódca 77 Eskadry Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego ,,BLUCHER,, z Laage w niemczech, pilot Su-22 .
W 1988 roku , wtedy jeszcze 40 Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego , uczestniczył we wspólnych ćwiczeniach w Laage, a 77 ELMB w Świdwinie-prowadzącym ćwiczenia w Laage był właśnie oberst pilot Jurgen Roske.
Pierwszym punktem pobytu w 21 BLT ,było spotkanie w dowództwie, gdzie przyjęli naszą grupkę w osobach pana Jurgena Roske, prezesa naszego stowarzyszenia Krzysztofa Ćwiertnię, v-ce prezesa Krzysztofa Leszczyńskiego i moją osobę, pełniący rolę gospodarzy- płk.pil. Ireneusz Starzyński i płk.mgr Mariusz Lipiński. Po drobnym poczęstunku płk. Lipiński obdarował naszego gościa różnymi upominkami , co wywołało u niego niemałe wzruszenie i radość.
Również doskonałym gospodarzem był pan mjr Roman Brylski, który na swoim gospodarstwie, jakim jest hangar techniczny zapoznał naszego gościa z zakresem modernizacji SU 22, a że mjr.Brylski zna język niemiecki więc trwało to dosyć długo. Największym jednak przeżyciem dla naszego gościa , był pobyt na ,,stojance,, gdzie do oblotu szykował się SU 22 i mógł uścisnąć rękę pilotowi oraz obecnym tam technikom.
Potem jeszcze długo dyskutowaliśmy przy kawce w pokoju mjr. Brylskiego o lotnictwie z przeszłości i teraźniejszości. W tym miejscu należy podkreślić ,że kol. Krzysztof Leszczyński i Teofil Bednarz- obecni na tym spotkaniu , byli uczestnikami ćwiczeń w Lange, w 1988 roku.
Potem byliśmy jeszcze w nowym hangarze i obejrzeliśmy SU-22
,, Szparka,, numer burtowy 308, na którym latał też kol. Leszczyński.
Na zakończenie tego bardzo miłego dnia , na zaproszenie dowództwa udaliśmy się na stołówkę, gdzie zostaliśmy poczęstowani przez przemiłą obsługę smacznym obiadem.
Mamy nadzieję ,że takich dni w życiu naszego Stowarzyszenia będzie więcej!
Na koniec Drogie Koleżanki i Koledzy, pozwolę sobie przytoczyć wypowiedziane przez naszego gościa słowa:
,,dzisiejszy spędzony tutaj dzień zapamiętam na zawsze,,

Z lotniczym pozdrowieniem kol. Piotr Ćwiertnia

Wesołych ŚwiątNajserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku, wszystkim członkom stowarzyszenia, Dowództwu i naszym sympatykom
życzy Zarząd Stowarzyszenia

ILA 2016

W dniach 1-4 czerwca 2016 roku odbyły się najstarsze i jedne z największych na świecie targi lotnicze. Była to świetna okazja dla pasjonatów lotnictwa i aeronautyki, którzy mogli obejrzeć prezentowane statki powietrzne oraz zapierające dech w piersiach pokazy lotnicze.
Oczywiście byliśmy tam obecni. Nasze stowarzyszenie w Berlinie reprezentowali koledzy Piotr Ćwiertnia i Dariusz Znamirowski. Targi poza możliwością nawiązania nowych kontaktów, dały im możliwość spotkania się z pilotami i mechanikami reprezentującymi 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina.
Wycieczka z ZSP Tychowo

W dniu 1 czerwca gościliśmy na lotnisku w Świdwinie uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie. Była to kolejna okazja do miłego spędzenia czasu i pokazania młodzieży dnia z życia lotniska.
Wycieczka zaczęła się w Sali Tradycji, gdzie uczniowie mogli poznać dowódcę 21 BLT płk.dypl. pil. Karola Jędraszczyka, który z chęcią odpowiadał na pytania i opowiadał o swojej przygodzie z lotnictwem.
Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uczniowie udali się na lotnisko, aby obserwować starty i lądowania samolotów. Ze strony stowarzyszenia składamy podziękowania dla Kolegi Piotra Ćwiertni za organizację wycieczki.Piknik Lotniczy Świdwin 2016PLAN POKAZÓW NA PIKNIK LOTNICZY W DNIU 25.06.2016r.


do 09.30 PRZYLOTY CYWILNYCH I WOJSKOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH
09.40 – 09.50 – POKAZ W POWIETRZU MOTOLOTNI
10.00 - UROCZYSTA ZBIÓRKA BAZY
10.30 – WYSTĘP ORKIESTRY REPREZENTACYJNEJ
11.00 – 11.15 – SKOKI SPADOCHRONOWE
11.30 – 11.40 – POKAZ DRONÓW W POWIETRZU
11.50 – 12.05 – POKAZ DYNAMICZNY F-16
12.10 – 12.30 – POKAZ DYNAMICZNY PARY SU-22
13.05 – 13.20 – POKAZ DYNAMICZNY MiG-29
13.25 – 13.35 – POKAZ GASZENIA PRZEZ PARĘ SAMOLOTÓW DROMADER
13.40 – 13.50 – POKAZ W POWIETRZU WIATRAKOWCA / DRONY
14.00 – 14.15 – POKAZ DYNAMICZNY PARY SU-22
14.30 – 14.45 – POKAZ DYNAMICZNY MiG-29
14.45 – 15.05 – POKAZ W POWIETRZU WIATRAKOWCA / DRONY
15.05 – 15.15 – POKAZ DYNAMICZNY F-16 I POWRÓT DO EPKS
15.15 – 15.30 – POKAZ GASZENIA PRZEZ SAMOLOT DROMADER
15.30 – 15.50 – SKOKI SPADOCHRONOWE
16.00 – 16.20 – ODLOT STATKÓW POWIETRZNYCH TYPU ULM
16.20 – ODLOTY POZOSTAŁYCH STATKÓW POWIETRZNYCH

Piknik w Zegrzu Pomorskom

21.05.2016 odbył się kolejny Piknik Lotniczy w Zegrzu Pomorskim. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć naszego Stowarzyszenia. Nasi członkowie przyjechali z wycieczką aby podziwiać podniebne pokazy. Mogliśmy oglądać wiele pokazów w powietrzu jak i samoloty na wystawie statycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle przelot Su-22 z 21 BLT. Na pikniku zobaczyć można było wielu wystawców, między innymi stoisko 21 BLT, naszego Stowarzyszenia jaki stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Tychowa, gdzie można było zobaczyć pokazy sztuk walki.
Dużym plusem pikniku była pogoda, która dopisała w tym dniu i sprzyjała koleżeńskim spotkaniom i pogawędkom w gronie naszych członków. Teraz z niecierpliwością czekamy na piknik w Świdwinie
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,141,340 Unikalnych wizyt