Spotkanie noworoczne 2018

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 23 lutego 2018 roku o godzinie 17 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Gagarina 6.

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Sympatycy !

W tym roku minie 9 rocznica powołania i istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin. Stowarzyszenia, które jest naszą dumą i radością. Stowarzyszenia, które jest naszą odskocznią od trudów codziennego życia i zmartwień, niebezpieczeństw życia zawodowego - nas ludzi lotnictwa!
Wzruszające są wspomnienia o chwilach, kiedy rodziło się nasze stowarzyszenie, pierwsze zebranie...
Myśl o jego powstaniu zrodziła się podczas długich rozmów z Krzysztofem Leszczyńskim, byłym pilotem świdwińskiej jednostki, a obecnie wiceprezesem naszego stowarzyszenia .Dzięki Wam myśl ta zamieniła się w rzeczywistość.
Niebagatelny wkład w tą inicjatywę miał płk.dypl.pil.Ireneusz Starzyński - ówczesny dowódca 21 Blot, który uznał ją za słuszną, potrzebną i życzył powodzenia w jej realizacji.
Dzięki uroczystemu podpisaniu porozumienia między 21 Bazą Lotniczą w Świdwinie, a Stowarzyszeniem Przyjaciół Lotniska Wojskowego w Świdwinie, mamy dzisiaj szeroką płaszczyznę współpracy, daleko idącą pomoc w wielu dziedzinach naszej działalności, dużą sympatię dla nas , jak też wielu przyjaciół.
Nadmienię w tym miejscu, że jedną formą tej współpracy ,jest organizowany wspólnie z 21 Blt corocznie Piknik Lotniczy w Świdwinie, który odbędzie się również 30 czerwca 2018 roku.
Organizowany Piknik zaowocował znacznym zwiększeniem się liczby nowych sympatyków i dobrą renomą nie tylko w kraju, ale i za granicą.
Podczas swojego istnienia organizowaliśmy szereg imprez i wycieczek dla naszychczłonków jak i dla młodzieży szkolnej z zaprzyjaźnionych szkół. Prowadziliśmy też akcję pomocy dla chorego pilota z Malborka , w której aktywnie uczestniczyli nasi członkowie.
Drogie Koleżanki i Koledzy !
Jako zarząd stowarzyszenia zdajemy sobie sprawę, że nie zadowoliliśmy wszystkich członków z naszych dokonań, że nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć i planów. Jako zarząd , którego naczelnym zadaniem jest służebna rola wobec swoich koleżanek i kolegów, którzy obdarowali nas swoim zaufaniem, jesteśmy w pełni tego świadomi.
18 grudnia zeszłego roku, odbyło się walne zgromadzenie stowarzyszenia, które wybrało nowy zarząd.
Opuścili go pełniący obowiązki członka zarządu kol. Marchelewski Stanisław, któremu dziękujemy serdecznie, za wkład pracy na rzecz stowarzyszenia. Jego miejsce zajął kol. Domański Wiesław.
Żywimy nadzieję i przekonanie , że najbliższy czas przyniesie nam wszystkim pozytywną odmianę, pozwoli na bardziej efektywną pracę nie tylko zarządu , ale i udział w życiu stowarzyszenia wszystkich Koleżanek i Kolegów!
Na najbliższym posiedzeniu zarządu ugruntuje się zapowiadany wcześniej Klub Seniora przy naszym stowarzyszeniu, który wniesie wiele istotnych ,dobrych zmian w życie stowarzyszenia, pozwoli na podjęcie wielu inicjatyw i zadań , które ubarwią życie naszego Stowarzyszenia !

Koleżanki i Koledzy !

Kończąc to przesłanie ,Życzę Nam wszystkim dużo zdrowia i radości z naszego Stowarzyszenia.
Zachowajmy w pamięci Tych ,co od nas odeszli .

Krzysztof Ćwiertnia

Wesołych Świąt !

Walne Zebranie Wyborcze Zmiana Terminu !

Uwaga Zmiana terminu zebrania!

Okólnik Nr 1/2017

Zarząd Stowarzyszenia informuje o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Wyborczego Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin w dniu 18.12.2017 roku o godzinie 17.00. W Klubie 1 SLT w Świdwinie.
Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie. Głównym punktem naszego zebrania będzie wybór nowych władz Stowarzyszenia

Święto Lotnictwa

W dniu 30.08.2017r. na Placu Lotników odbyły się uroczyste obchody Święta Lotnictwa. Dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Ireneusz STARZYŃSKI przywitał zaproszonych gości oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Po Apelu Poległych i salwie honorowej odegrany został marsz lotników. Delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia składamy wszystkim życzenia sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Co sie działo na pikniku !

Festyn Lotniczy Zegrze Pomorskie

Piknik Lotniczy Świdwin 2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych

Spotkanie noworoczne !

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 24 marca 2017 roku o godzinie 18 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Gagarina 6.
Jednocześnie informujemy, że dla chętnych zapewniamy transport do Klubu Garnizonowego. Autobus zabierze chętnych spod Parku Wodnego Relax o godzinie 17.45.

Zmiana Dowódcy

11.01.2016 roku na świdwińskim lotnisku odbyła się uroczystość objęcia dowodzenia 1 Skrzydłem Lotnictwa Taktycznego przez płk dypl. pil. Ireneusza Starzyńskiego.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia, wszystkich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia, życzymy nowemu Dowódcy wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej, satysfakcji i wytrwałości w dążeniu do celu.