Spokojnych Świąt!

Wszystkim członkom Stowarzyszenia, Kolegom z lotniska w Świdwinie, w tym Dowództwu oraz wszystkim naszym Przyjaciołom, Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

Życzy Zarząd Stowarzyszenia

Witamy nowych członków !

Miło nam poinformować, że zgodnie z podjętą Uchwałą Zarządu wstąpili w nasze szeregi jako członkowie honorowi Koledzy:

1) Tadeusz MIKUTEL

2) Mariusz LIPIŃSKI

3) Tomasz BURZYŃSKI


Witamy serdecznie!


Spotkanie Noworoczne

SPOTKANIE NOWOROCZNE !

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin serdecznie zaprasza wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 13 marca 2013 roku o godzinie 17 w Klubie Garnizonowym przy ulicy Gagarina 6.
Jednocześnie informujemy, że dla chętnych zapewniamy transport do Klubu Garnizonowego. Autobus zabierze chętnych spod Parku Wodnego Relax o godzinie 16.45.


Serdecznie zapraszamy!

Wszystkiego Najlepszego z okazji świąt

Walne Zebranie Stowarzyszenia

Miło nam poinformować, że na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, które odbyło się 20.11.2013 roku wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia oraz Komisję Rewizyjną. W ich skład weszli:

Zarząd Stowarzyszenia

1) Prezes Zarządu Stowarzyszenia - Krzysztof Ćwiertnia
2) Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia - Krzysztof Leszczyński
3) Sekretarz - Piotr Ćwiertnia
4) Skarbnik - Jacek Szpuntowicz
5) Urzędujący Członek Zarządu - Stanisław Marchelewski

Komisja Rewizyjna

1) Przewodniczący - Łucjan Siwiec
2) Członek - Ryszard Skoczny
3) Członek - Elżbieta Leszczyńska

Dziękuję serdecznie ustępującym członkom zarządu, i życzę owocnej współpracy nowym Kolegom !

Wycieczka na lotnisko

29 października, po raz drugi już w tym roku gościliśmy w 21 BLT w Świdwinie uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, z zastępcą dyrektora Arkadiuszem Drozdowskim. Uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły zaprosiliśmy do zwiedzenia bazy i związanymi z tym atrakcjami, tj. wizytą w Sali Tradycji, obejrzeniem stacjonarnej wystawy samolotów, bezpośrednich kontaktów z samolotami SU 22 i LIM, treningami na trenażerze, oraz oglądaniem odbywających się w tym dniu lotów samolotów SU 22. Tradycyjnie już na zakończenie wizyty, zasiedliśmy wspólnie przy ognisku, by zjeść kiełbaski oraz opowiadać wrażenia z minionego dnia w bazie.
Bardzo miło i fachowo oprowadzali wycieczkę st. chor. Krzysztof Kozak, st. chor.
Robert Romatowski, oraz kol. Stanisław Marchelewski.
Serdeczne podziękowania za umożliwienie nam wizyty w bazie składamy Dowódcy 21 BLT płk Ireneuszowi Starzyńskiemu i mjr Mirosławowi Lorencowi.
Do zobaczenia w przyszłym roku.


Piotr Ćwiertnia
Link do galerii http://galeria.zsptychowo.edu.pl/thumbnails.php?album=7

Zebranie Wyborcze Stowarzyszenia

Szanowne Koleżanki i Koledzy , informuję, że w dniu 20.11.2013 r. o godzinie 17.00 w Klubie Garnizonowym w Świdwinie odbędzie się zebranie wyborcze naszego stowarzyszenia. To już cztery lata gdy spotkaliśmy się i wyłoniliśmy Władze Stowarzyszenia. W chwili obecnej zgodnie z naszym statutem musimy wybrać nowe władze, które będą kierowały naszym Stowarzyszeniem. W związku z wymaganą frekwencją podczas głosowania bardzo proszę o niezawodne przybycie. W przypadku gdy na pierwszym terminie nie będzie wymaganej frekwencji następny termin zebrania wyborczego to 20.11.2013 r. godzina 17.30. Pozdrawiam Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Ćwiertnia


Święto 1 SLT i Szkoły Podstawowej nr 3

W dniu 27 września odbyły się uroczyste obchody Święta 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i Święta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie. Uroczystości zostały połączone z odsłonięciem Pomnika Lotników Polskich (TS-11 Iskra). Dziękując za zaproszenie składamy najserdeczniejsze życzenia Dowódcy 1 SLT i Pani Dyrektor, naszej Koleżance ze Stowarzyszenia Izabelli Starzyńskiej. Dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym !

ŚWIĘTO LOTNICTWA W ŚWIDWINIE

Tradycyjnie już od kilkunastu lat Święto Lotnictwa w Świdwinie odbywa się na Placu Lotników przed pomnikiem samolotem, który został zbudowany w 1976 roku. Data 28 sierpnia jako święta wszystkich żołnierzy w stalowych mundurach, nie jest przypadkowa, jest przypomnieniem zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirko i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach lotniczych, które odbywały się 1932 roku w Berlinie. Już od 20 lat polscy lotnicy obchodzą swoje święta w tym dniu.W tegorocznych obchodach uczestniczyli zaproszeni goście, władze samorządowe miasta i powiatu, byli żołnierzy, którzy tworzyli historię lotniczego garnizonu oraz mieszkańcy Świdwina. Uroczystość była także okazją, aby wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom wojska wręczyć medale i odznaczenia. Dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel, w przemówieniu skierowanym do uczestników uroczystości, przypomniał jak ważną rolę w Siłach Powietrznych odgrywają żołnierze 1.SLT. Poinformował o znakomitych ocenach przełożonych za udział pilotów Su-22 i MiG-29 w tegorocznych pokazach AIR SHOW Radom 2013, w których z 1.SLTuczestniczyło ponad 30 samolotów i ponad 200 osób. Kulminacyjnym punktem uroczystości było odczytanie Apelu Poległych i odczytanie nazwisk 46 żołnierzy, którzy w okresie od 1953 roku ponieśli śmierć pełniąc służbę na ziemi świdwińskiej, w tym 20 żołnierzy, którzy zginęli w katastrofie pod Mirosławcem i gen. Błasik, który zginął w katastrofie Smoleńskiej.

RADOM 2013

Zmarł ppłk. pil. w st. spocz. Jan Kutyła

Z przykrością informujemy, 28 sierpnia 2013 r że zmarł nasz kolega, członek naszego Stowarzyszenia ppłk. pil. w st. spocz. Jan Kutyła .Jan Kutyła urodził się w listopadzie 1943 roku w m. Stanisławowice k. Kozienic. W roku 1963 po ukończeniu liceum ogólnokształcącego podjął naukę w Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie na kierunku pilotażu w wieku 19 lat. W Szkole Dęblińskiej na I i II roku szkolił się na samolocie typu TS 8 Bies, a na III roku na samolotach odrzutowych Lim 1 i Lim 2. W grudniu 1965 r. został promowany do stopnia podporucznika z tytułem pilota wojskowego. Jako jeden z nielicznych ukończył Szkołę Lotniczą z III klasą pilota.Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 40. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Świdwinie na stanowisku pilota, gdzie wykonywał loty na samolotach typu Jak 11, TS 8 Bies, UTiMiG 15, SBLim 2, Lim 2, Lim 5 i Lim5 pf, Lim 6M, TS 11 Jskra. Od 1973 roku d-ca klucza, a od 1980 do 1985 r. dowódca eskadry. W latach 1972 – 1975 reprezentował 40 plsz i 3 DLSz R w zawodach rozpoznawczych i zastosowanie bojowe.
Po przezbrojeniu 40 plmb w 1985 r. został przeniesiony do oddziału rozpoznawczego w sztabie 3DLMB z prawem wykonywania lotów na samolotach poddźwiękowych. W 1986 został zastępcą szefa oddziału rozpoznawczego odpowiedzialnego za rozpoznania lotnicze.Z tego stanowiska 10 marca 1992 roku odszedł na emeryturę.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na starym cmentarzu w Świdwinie po mszy świętej w kościele MBNP, która odprawiona zostanie o godzinie 12.00.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,427,475 unikalne wizyty