Nowa edycja kalendarzy.

Drogie Koleżanki i Koledzy, Sympatycy!
W tym roku kontynuujemy akcję pomocy dla chorego kpt. pil.Jacka Matysiaka, który latał miedzy innymi w 22 BLT. w Malborku i gościł na naszym tegorocznym pikniku lotniczym.
Korzystamy w tym roku – tak jak w zeszłym – z pomocy mjr. Bogdana Zycha, który dostarczy nam terminarze lotnicze na 2013 rok, na tych samych zasadach, jak w roku ubiegłym.
Cena terminarza lotniczego wynosi 20 PLN, z czego 5 przeznaczamy na leczenie Jacka Matysiaka.
Wykazaliście się Państwo wielką dobrodusznością i hojnością zakupując na naszym tegorocznym spotkaniu noworocznym, aż 20 terminarzy, na co bardzo liczymy również na spotkaniu w roku 2013!
Drogie Koleżanki i Koledzy, Sympatycy!
Liczymy również na to, że pomożecie nam szukać chętnych do zakupu naszego terminarza lotniczego wśród swoich przyjaciół, kolegów, znajomych i młodzieży !
Terminarze już można zamówić u niżej podanych kolegów:
- Ćwiertnia Krzysztof, tel. 602 467 316
- Leszczyński Krzysztof, tel. 531 728 087
- Ćwiertnia Piotr, tel. 607 076 886.
Życzę jeszcze Wam tą drogą dużo zdrowia i dobrego oraz pozdrawiam bardzo serdecznie – Ćwiertnia Piotr.


Święto Lotnictwa

W dniu 29.08.2012 r. na Placu Lotników w Świdwinie odbył się uroczystość z okazji Święta Lotnictwa . W jego trakcie przemawiał Dowódca Skrzydła oraz przedstawiciele władz samorządowych. Przypomniano również nazwiska wszystkich lotników i kadry lotniczej świdwińskiej jednostki, którzy polegli za ojczyznę pełniąc służbę. Po salwie honorowej nastąpiło składanie wieńców pod pomnikiem. W imieniu Stowarzyszenia wieńce złożyła nasza delegacja. Uroczystość zakończył przemarsz pododdziałów.

Piknik lotniczy Osieki 2012

28.07.2012 roku nasze Stowarzyszenie razem z 21 BLT w Świdwinie gościło w Osiekach gdzie organizowany był Piknik Lotniczy Osieki 2012. Dzięki gościnności organizatorów mogliśmy zaprezentować na swoim stoisku sprzęt lotniczy który wzbudził duże zainteresowanie wsród zwiedzających. Można było na nim zobaczyć min. fotele katapultowe, ubiory wysokościowe, wyposażenie samolotów. Zwiedzający mogli również dostać czasopisma lotnicze i gadżety stowarzyszenia i bazy lotniczej. Cały piknik był bardzo udany, a rodzinna atmosfera sprzyjała nawiązywaniu nowych kontraktów. Z niecierpliwością czekamy na piknik za rok !
Serdecznie chcielibyśmy podziękować Arturowi Czechowskiemu za zaproszenie i życzyć mu dalszych sukcesów w jego pasji !
Serdecznie chcielibyśmy też podziękować Kolegom z bazy Krzysztofowi Kozakowi i Eugeniuszowi Pycce oraz naszym członkom, którzy tak zaangażowali się w promocję Stowarzyszenia i 21 BLT.Wejście do galerii
Relacja z Pikniku Lotniczego Świdwin 2012

Serdeczne podziękowania dla Piotra Gawrońskiego za uwiecznienie naszego Pikniku
Zapraszamy do oglądania

Wycieczka z Tychowa

3 czerwca 2012r. 45 uczniów z klas mundurowych zwiedzało 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Obejrzeć można było Izbę Pamięci, samoloty wycofane z użytku jak też SU-22 na pasach startowych oraz w powietrzu. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyła się możliwość zajęcia miejsca pilota w kabinie maszyn bojowych, szczególnie że objaśnień dokonywali technicy na co dzień obsługujący samoloty. Również wielu chętnych było do pilotowania samolotu, na razie tylko na symulatorze.

Po zwiedzeniu bazy i licznych wrażeniach uczniowie z chęcią odpoczęli przy ognisku, smażąc tradycyjne kiełbaski. Serdeczne dziękujemy Panu Piotrowi Ćwiertnia, mjr Mirosławowi Lorencowi oraz Dowódcy 21 bazy Lotnictwa Taktycznego płk Ireneuszowi Starzyńskiemu za pomoc w realizacji wizyty!.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.Piknik Lotniczy Świdwin 2012 !

W dniu 30 czerwca 2012 roku na terenie lotniska wojskowego w Świdwinie odbędzie się „Piknik Lotniczy 2012"w programie przewidujemy:

• Pokaz statyczny i dynamiczny samolotów Su-22 i Mig 29

• Pokaz statyczny samolotu Casa C-295

• Prezentacja śmigłowców Marynarki Wojennej:

SH-2G Kaman

Mi-14PŁ

• Pokaz szkolenia i prezentacja uzbrojenia będącego na wyposażeniu żołnierzy Wojsk Specjalnych.

• Stoiska gastronomiczne

• Pokazy samochodów różnych marek

• Wystawy sprzętu militarnego i pokazy grup rekonstrukcyjnych

• Stoiska służb mundurowych i kolekcjonerów militarii.

• Stoiska innych podmiotów

Wstęp wolny.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji w późniejszych komunikatach.

Podziękowania.

Drogie Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele!

Przy wydajnej pomocy Pana mjr pil. Bogusława Zycha, udało się nam przeprowadzić kolejną akcję zbiórki pieniędzy, które wspomogły w leczeniu choroby Waszego i Naszego przyjaciela kpt. pil. Jacka Matysiaka „Flyshark”.
Otrzymane od Pana Bogusława Zycha „Terminarze Lotnicze 2012”, zostały rozprowadzone wśród sympatyków lotnictwa, kadry oficerskiej 21 Blt oraz członków naszego stowarzyszenia, co miało miejsce na ostatnim spotkaniu noworocznym.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży terminarzy, zostały przekazane na konto Jacka Matysiaka, który w dowód wdzięczności przysłał cegiełkę z własnoręczną dedykacją.
Wzruszające i budujący jest odzew z jakim spotkała się nasza akcja sprzedaży terminarzy lotniczych!
Będziemy chcieli w przyszłości kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcia, które mogą pomóc również innym.
Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, których nazwiska zamieszczamy poniżej, Panu mjr pil. Bogusławowi Zychowi, jak i członkom zarządu „Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin” za przeprowadzenie akcji niesienia pomocy dla „Flysharka”.
Z gorącymi pozdrowieniami kol. Piotr Ćwiertnia


Nasi darczyńcy:
1) Giełżyński Wiktor
2) Olesiejuk Józef
3) Skoczny Ryszard
4) Siwiec Łucjan
5) Kłusewicz Sławomir – 2 szt.
6) Grodzicka Barbara
7) Łukasik Eugeniusz
8) Starzyńska Iza
9) Starzyński Ireneusz
10) Leszczyńska Elżbieta
11) Leszczyński Krzysztof
12) Marchelewska Elżbieta
13) Matysek Tadeusz – 2 szt.
14) Szpuntowicz Jacek
15) ZSP Tychowo – 5 szt.
16) Znamirowski Dariusz – 2 szt.
17) Przygodzki Jarosław – 3 szt.
18) Świś Adam
19) Jędruszek Rafał
20) Maunecki Rafał
21) Plak Emil
22) Ćwiertnia Piotr

Wszystkiego dobrego podczas świąt wielkanocnych

Wszystkim członkom Stowarzyszenia, kolegom z lotniska w Świdwinie, w tym dowództwu oraz wszystkim naszym przyjaciołom, Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

Życzy Zarząd Stowarzyszenia


Spotkanie noworoczne 2012

W dniu 20.01.2012 roku członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin spotkali się na miłej imprezie noworocznej. Tegoroczne nasze spotkanie zaszczyciło swoja obecnością wielu zaproszonych gości.Podczas spotkania miało miejsce dużo miłych wydarzeń. Do stowarzyszenia przyjęci zostali nowi członkowie, których serdecznie witamy. Są to Teofil Bednarz i Artur Pietryka. Nasze spotkanie było również okazją do podziękowania naszym Kolegom z 21 BLT za ich zaangażowanie i pomoc w odrestaurowaniu samolotu Lim-2 , który stał się eksponatem w naszym muzeum. Zapraszamy do naszej galerii Wejście do galerii

Otwarcie Świdwińskiej Izby Muzealnej

W Świdwinie otwarta została Świdwińska Izba Muzealna. Pierwsza ekspozycja izby muzealnej była poświęcona mieszkańcowi Świdwina, naukowcowi Rudolfowi Virchowowi urodzonemu w Świdwinie na początku dziewiętnastego wieku. Był to wybitny uczony, lekarz, bakteriolog, zarazem historyk, amator ziemi świdwińskiej. Zmarł w 1902 roku.
Na otwarciu byli członkowie naszego zarządu, Izabella Starzyńska i Krzysztof Leszczyński.
Otwarcie Izby Muzealnej było dla nas miłym wydarzeniem, gdyż możliwym jest, że właśnie w tych pomieszczeniach znajdzie swoje pierwsze lokum nasze Muzeum Lotnictwa Ziemi Świdwińskiej. Licząc na pomoc Burmistrza w tej sprawie pozdrawiamy serdecznie i życzymy dynamicznego rozwoju.Wejście do galerii

Wesołych i spokojnych świąt!

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,427,395 unikalne wizyty